Szkółka

drzew i krzewów

ozdobnych

Danuta Pudełko

Polish English German Russian

O nas

W początkowym okresie działalności naszego gospodarstwa zajmowaliśmy się produkcją rolniczą. Na początku lat 90 przekwalifikowaliśmy nasze gospodarstwo w szkółkę roślin ozdobnych.

Początkowa powierzchnia gospodarstwa zajmowała 2 ha. Obecnie produkcje szkółkarską prowadzimy na powierzchni 23 ha. Z tego 8 hektarów stanowi produkcja kontenerowa. Natomiast  na pozostałych  15 hektarach prowadzimy produkcje gruntową. Szkółka zlokalizowana jest na terenie podgórskim, dzięki czemu rośliny przez nas wyprodukowane są zahartowane  na niesprzyjające warunki klimatyczno glebowe.

Specjalizujemy się w uprawie drzew i krzewów iglastych oraz liściastych. Podstawę produkcji stanowią Thuje. Cisy, Cypryśiki, Jałowce, Sosny, Świerki, Modrzewie  oraz materiał szczepiony. Z roślin liściastych Azalie,  Laurowiśnie, Bukszpany, Berberysy, Wrzosy, Wrzośce oraz materiał szczepiony. Wszystkie wyżej wymienione gatunki produkujemy w wielu  odmianach.

Ponad to  oferujemy również  młdzież do dalszej produkcji, sadzonki jednoroczne iglaste  oraz w pojemnikach P9.

JESTEŚMY NAJWIĘKSZYM PRODUCENTEM W POLSCE Thuji occidentalis 'Smaragd' - Żywotnik zachodni odm. 'Smaragd'

Prowadzimy sprzedaż hurtową jak i detaliczną od wczesnej wiosny do późnej jesieni, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 18:00, w soboty od 7:00 - 15:00. W naszym punkcie zapewniamy fachową obsługę, a także dzielimy się cennymi uwagami z naszymi klientami.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej szkółki a także zapoznania się z nasza ofertą.